آیا به دستگاه کپی رنگی نیاز دارید یا دستگاه کپی سیاه و سفید؟

عنوان : کابرد انواع دستگاه های کپی با قابلیت های مختلف


دستگاه های کپی با قابلیت های مختلف از جمله تکنولوژی های پیشرفته ای هستند که برای انتقال و کپی کردن اسناد و تصاویر استفاده می شوند. این دستگاه ها می توانند به صورت دیجیتال یا آنالوگ عمل کنند و قابلیت های متنوعی از جمله کپی رنگی، تک رنگ، تمام رنگ و چاپ دو روی را دارا هستند. علاوه بر این، دستگاه های کپی مدرن قابلیت هایی مانند اسکن، فکس و ارسال ایمیل را نیز دارا می باشند. با توجه به این قابلیت ها، این دستگاه ها در محیط های اداری، کسب و کارها و حتی در منزل به عنوان یک ابزار بسیار کاربردی و ضروری شناخته می شوند.

6 نوع دستگاه کپی که باید بدانید

دستگاه‌های کپی در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند، اما در واقع فقط پنج نوع وجود دارد که باید بدانید. دانستن اینکه کدام نوع دستگاه کپی برای کسب و کار شما مناسب است می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی زیادی کند. در اینجا به تفکیک شش نوع دستگاه کپی و بهترین گزینه برای آنها اشاره شده است.


1. دستگاه های کپی تک

یک دستگاه کپی تک رنگ یک رنگ تولید می کند. آنها برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​ایده آل هستند زیرا نسبت به دستگاه های کپی رنگی مقرون به صرفه تر و زمان کمتری هستند. اگر کسب و کار شما عمدتاً اسناد متنی را چاپ می کند، دستگاه کپی مونو انتخاب مناسبی برای شما است.

این نوع چاپگرها به عنوان پایه و اساس هر دفتری عمل می کنند. آنها عملکرد خوب، سرعت معقول و کیفیت مناسب را با قیمت مناسب ارائه می دهند. اگر قصد دارید یک دسته کامل پرینتر در هر بخش داشته باشید، این یکی کافی است زیرا آنها فقط می توانند سیاه و سفید چاپ کنند. این نوع چاپگرها معمولاً برای چاپ اسناد متنی، گزارش‌های صفحه گسترده و سایر انواع فایل‌هایی که فقط به استفاده از تونر سیاه نیاز دارند، استفاده می‌شوند.


2. چاپگرهای چند کاره یا دستگاه های کپی

چاپگرهای چند کاره (MFP) و دستگاه‌های کپی انواعی از ماشین‌های اداری هستند که برخی یا همه موارد زیر را ترکیب می‌کنند: چاپ، کپی، اسکن و گاهی اوقات فکس. اگرچه MFP ها معمولاً دارای چاپگر لیزری هستند، اما می توانند در مقایسه با چاپگرهای لیزری استاندارد، بر روی انواع بیشتری از انواع کاغذ چاپ کنند.

قابلیت اسکن MFP به این معنی است که می توانید اسناد را مستقیماً روی هارد دیسک رایانه خود اسکن کنید بدون اینکه نیازی به اتصال اسکنر از طریق کابل USB یا ارسال کپی از طریق ایمیل باشد. از آنجایی که مجبور نیستید به صورت فیزیکی اسکن ها را روی رایانه شخصی خود آپلود کنید، سفرهای کمتری بین میز خود و اتاق تجهیزات انجام می دهید.

این نوع دستگاه‌های کپی برخی از ویژگی‌های بسیار جالب مانند اتصال به اینترنت را نیز ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به جابجایی با درایو USB یا کارت SD، سند خود را مستقیماً از دسکتاپ رایانه خود چاپ کنید. برخی حتی می توانند عکس های بدون حاشیه را برای علاقه مندان به عکس عالی نشان دهند!

انواع پرینترهای چند کاره

اگر علاقه مند به خرید یک MFP به جای چاپگر معمولی هستید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید با در نظر گرفتن انواع MFP های موجود، گزینه های خود را محدود کنید.

- دستگاه های کپی اداری

آنها برای کارهای کپی با حجم بالا در محیط های تجاری طراحی شده اند و بسیاری از آنها قابلیت فکس را نیز دارند.

- MFP های اداری کوچک

این نوع دستگاه‌های کپی برای استفاده در دفاتر کوچک یا استفاده در ادارات خانگی در نظر گرفته شده‌اند، اما همچنان می‌توانند در صورت نیاز کارهای چاپی با حجم بالا را انجام دهند.

- دستگاه های کپی شخصی

دستگاه‌های کپی شخصی برای افرادی که کارهای کپی شخصی را به طور منظم انجام می‌دهند ایده‌آل هستند - مثلاً شخصی که کسب و کار خود را خارج از خانه اداره می‌کند و به یک دستگاه جمع‌وجور نیاز دارد که به عنوان یک چاپگر و اسکنر/کپی کار مضاعف را انجام دهد.


3. چاپگرهای چندکاره لیزری رنگی

یک چاپگر چندکاره لیزری رنگی یک دستگاه کپی، اسکنر و فکس است که همگی در یک دستگاه قرار می گیرند. این نوع دستگاه کپی می تواند بیش از 4000 دلار قیمت داشته باشد، اما اگر نیاز به چاپ رنگی داشته باشید، ارزش پول را دارد. این به شما امکان می دهد سه نوع دستگاه را تنها با یک دستگاه جایگزین کنید. همچنین اگر کارمندانی دارید که به دستگاه کپی شخصی خود نیاز دارند، انتخاب بسیار خوبی است. تنها انواع دستگاه های کپی که بهتر از این نوع هستند، مدل های دیجیتال یا همه کاره هستند.


4. دستگاه های کپی شبکه

این نوع دستگاه‌های کپی برای دفاتر کوچک‌تری که نیاز به عملکرد دارند، اما توانایی خرید چندین نوع دستگاه را ندارند، بهترین هستند. دستگاه های کپی شبکه فایل ها را به صورت بی سیم انتقال می دهند و نیازی به اتصال مستقیم بین رایانه و چاپگر را از بین می برند. این نوع دستگاه های کپی اسناد دو طرفه را مستقیماً از جعبه چاپ می کنند و در هزینه کاغذ صرفه جویی می کنند. آنها همچنین معمولاً دارای عملکرد سینی خودکار هستند، بنابراین چه یک صفحه یا 100 صفحه را همزمان چاپ کنید، به سادگی سینی های کاغذ خود را بارگذاری کرده و شروع را فشار دهید.

برخی از انواع رایج دستگاه های کپی شبکه عبارتند از:

 • دستگاه های همه کاره - دستگاه های همه کاره انواع مختلفی از خروجی ها را در یک واحد ترکیب می کنند (یعنی کپی، فکس، اسکن). با این حال، آنها گاهی اوقات به سرعت یا با صدای بلند مانند دستگاه های اختصاصی چاپ نمی کنند.
 • ماشین‌های ترکیبی - همچنین به عنوان واحدهای MFP شناخته می‌شوند، دستگاه‌های کپی هیبریدی ویژگی‌های یک دستگاه همه‌کاره را با یک چاپگر در پشت صحنه ترکیب می‌کنند تا یک خروجی ایجاد کنند.


5. دستگاه های کپی گروه کاری

دستگاه‌های کپی گروه کاری، انواع دستگاه‌های کپی کمی قوی‌تر هستند که می‌توانند کارهای چاپی بزرگ‌تری را انجام دهند و انواع عملکردهای بیشتری را نسبت به انواع شبکه ارائه می‌دهند. این نوع دستگاه‌های کپی مانند مینی رایانه‌ها عمل می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند با استفاده از انواع گزینه‌های چاپ، بهره‌وری خود را افزایش دهند. برخی از انواع رایج دستگاه های کپی گروه کاری عبارتند از:

 • دستگاه های کپی Midi - دستگاه های کپی Midi برای دفاتر با اندازه شلوغ که به انواع کمتری از گزینه های چاپ نیاز دارند استفاده می شود.
 • دستگاه‌های کپی سوپرمارکت – دستگاه‌های کپی سوپرمارکت انواع قابلیت‌های چاپ مانند کارت ویزیت، کتابچه و چاپ پاکت را ارائه می‌دهند. این نوع دستگاه های کپی اغلب در فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی دیده می شوند زیرا انواع مختلفی از کارهای چاپی را به صورت روزانه انجام می دهند.
 • پرس های دیجیتال – نوعی دستگاه کپی گروه کاری که قادر به تولید چاپ تمام رنگی در هر دو طرف (دورو) با حداکثر پنج نوع (10) صفحه در دقیقه است.

انواع دستگاه های کپی گروه کاری برای دفاتری عالی هستند که انواع عملکردهای بیشتری نسبت به انواع شبکه می خواهند، اما به ویژگی های پیشرفته مانند فکس یا قابلیت های اسکن اهمیت نمی دهند. دستگاه های کپی گروه کاری هزینه بیشتری نسبت به انواع شبکه دارند، اما انواع بهتری از چاپ را نیز تولید می کنند و می توانند انواع بیشتری از کارهای چاپی را انجام دهند.

 

6. دستگاه های کپی رومیزی

آنها دستگاه های کپی کوچکی هستند که تعداد زیادی عملکرد اساسی را ارائه می دهند و تقریباً در هر دفتری قابل استفاده هستند. پرینتر لیزری خانگی که در خانه دارید نمونه ای عالی از دستگاه کپی رومیزی است. احتمالاً از آن برای پرینت انواع اسناد مختلف، از مقالات مربوط به محل کار یا تحصیل گرفته تا لیست اقلامی که از فروشگاه مواد غذایی نیاز دارید، استفاده می کنید. دستگاه‌های کپی رومیزی انواع مختلفی از عملکردها را ارائه می‌دهند، بنابراین محل کار شما مجبور نیست به بیش از یک چاپگر متکی باشد.

اگر به دنبال دستگاه کپی هستید، مهم است که انواع مختلف دستگاه‌های موجود را بدانید. در اینجا در متخصصان ماشین های اداری، ما می توانیم به شما کمک کنیم دستگاه مناسب برای کسب و کار خود را پیدا کنید. ما طیف گسترده ای از دستگاه های کپی تک، چاپگرهای چند کاره و پرینترهای چندکاره لیزری رنگی را حمل می کنیم. و اگر به یک دستگاه کپی شبکه یا دستگاه کپی گروه کاری نیاز دارید، مشکلی نیست! ما همچنین دستگاه های کپی رومیزی برای مشاغل کوچک و دفاتر خانگی داریم. بنابراین هر نیازی که ممکن است داشته باشید، همین امروز با ما تماس بگیرید و ما به شما کمک می کنیم دستگاه مناسب برای کسب و کار خود را پیدا کنید.

چرا دستگاه فتوکپی مهم است؟

یک دستگاه فتوکپی در دفاتر امروزی به دلیل نقش های زیادی که یک دستگاه کپی می تواند در محل کار ایفا کند، ضروری و اصلی شده است.

دستگاه های فتوکپی برای کپی اسناد با سرعت بالا و در عین حال دو برابر شدن به عنوان یک چاپگر استفاده می شوند. اگر صاحب یک تجارت بزرگ هستید و دائماً نیاز به چاپ و کپی اسناد دارید، این مهم است.

بنابراین، قبل از خرید دستگاه فتوکپی، باید تمام ویژگی هایی که هر دستگاه فتوکپی دارد را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای نیازهای شما مناسب تر است.

ویژگی های دستگاه فتوکپی چیست؟

اخیراً دستگاه‌های فتوکپی طیف وسیعی از عملکردها را ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کنند تا در محیط کار بیشتر به دست آورید.

جدا از چند کاره کلاسیک دستگاه های فتوکپی مانند چاپ، اسکن، فکس و فتوکپی، عملکردهای جدیدی از دستگاه فتوکپی وجود دارد که می توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید:

 • منگنه کردن
 • سوراخ کردن
 • الزام آور
 • چاپ / اسکن دورو
 • صفحه نمایش لمسی
 • ویرایش تصویر
 • اتصال بی سیم، بلوتوث یا USB

این لیست می تواند ادامه یابد زیرا ویژگی های مختلفی وجود دارد که دفتر شما می تواند از آنها برای افزایش بهره وری استفاده کند.

برترین برندهای دستگاه فتوکپی

تصمیم گیری برای خرید دستگاه کپی می تواند کمی سخت باشد زیرا برندهای زیادی از دستگاه های کپی و حتی مدل های بیشتری از دستگاه های کپی ساخته شده توسط مارک های مذکور وجود دارد.

بنابراین در اینجا چند مارک قابل اعتماد و برخی از مدل های آنها وجود دارد که می تواند به تصمیم شما کمک کند:

فوجی زیراکس

فوجی زیراکس یک برند و شرکت خانگی آمریکایی است. آنها به خاطر طیف گسترده ای از دستگاه های کپی خود شناخته شده اند. یکی از محبوب ترین دستگاه های کپی آنها دستگاه فتوکپی زیراکس 560 است.

به لیست دستگاه های کپی معروف فوجی زیراکس مراجعه کنید .

RICOH

Ricoh یک ارائه دهنده خدمات عالی برای چاپگرها و دستگاه های کپی عالی است. آنها خدمات ارزشمندی ارائه می دهند و دستگاه های کپی آنها بسیار مقرون به صرفه هستند.

چاپگر لیزری Ricoh SP 5300DN یکی از بهترین انتخاب ها به دلیل قابلیت های حجم بالا و هزینه های اجرایی پایین است. چاپگر لیزری Ricoh نیز به دلیل سرعت، کیفیت چاپ، گزینه های چاپ USB و ویژگی های امنیتی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

لیست دستگاه های کپی محبوب Ricoh را ببینید .

CANON

این یک شرکت ژاپنی است و یکی از پیشگامان دستگاه کپی بوده و در نتیجه در زمینه فتوکپی بسیار محبوب هستند.

چند نمونه از ماشین های آنها عبارتند از Canon Imagerunner Advance Multifunction Copiers - C3530i و Canon Multifunction A3 Copiers - Imagerunner Advance C3525i.

کونیکا مینولتا

Konica Minolta یک شرکت ژاپنی است که از سال 1960 در زمینه تولید دستگاه های کپی فعالیت می کند و به طور منحصر به فرد دستگاه های کپی آنها تحت یک پلتفرم به نام Bizhub قرار دارند، به عنوان مثال دستگاه کپی چند منظوره Bizhub C750i.

تیز

شارپ یک شرکت ژاپنی است که از سال 1912 فعالیت خود را آغاز کرده است اما در سال 1972 وارد تجارت دستگاه کپی شد.

برخی از بهترین دستگاه‌های کپی آن‌ها عبارتند از فتوکپی رومیزی All-in-one Sharp Ar 6031n A3 و دستگاه کپی دیجیتال چندکاره رنگی Sharp – Mx 315nv.

توشیبا

این یکی دیگر از شرکت های ژاپنی است که در اواخر قرن نوزدهم تاسیس شد. آنها پیشرو در صنعت کپی هستند.

یکی از دستگاه‌های کپی رایج آن‌ها، دستگاه فتوکپی Toshiba Studio 232 است.

به کدام دستگاه فتوکپی نیاز دارم؟

انتخاب دستگاه فتوکپی مناسب برای کسب و کار یا دفتر کار خانگی شما گاهی اوقات می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید.

ماهانه چند نسخه تهیه می کنید؟

دستگاه های کپی رده پایین برای تولید 1000 نسخه در ماه طراحی شده اند. اگر کسب‌وکار شما فتوکپی زیادی انجام نمی‌دهد، ارزش سرمایه‌گذاری را دارند، در حالی که دستگاه‌های کپی سطح بالاتر بیش از 50000 دستگاه تولید می‌کنند.

برای انتخاب دستگاه فتوکپی مناسب باید تعداد نسخه ها را بدانید. همچنین، برای دستیابی به طول عمر بیشتر دستگاه کپی، توصیه نمی شود که به حداکثر تعداد کپی در ماه برسید.

آیا به دستگاه کپی رنگی نیاز دارید یا دستگاه کپی سیاه و سفید؟

تجهیزات کپی شما باید قبل از هر چیز نیازهای روزانه شرکت شما را برآورده کند. اکثر شرکت ها فقط به دستگاه های کپی سیاه و سفید نیاز دارند، اما ممکن است بر اساس صنعت متفاوت باشد.

ناگفته نماند که چاپ سیاه و سفید نسبت به چاپ رنگی مقرون به صرفه تر است، بنابراین اگر به کپی های رنگی نیاز ندارید، ممکن است یک دستگاه کپی سیاه و سفید بهتر باشد.

چه سرعت و کیفیت چاپی نیاز دارید؟

از 10000 تا حدود 30000 نسخه در ماه، کسب و کارها باید روی MFP هایی تمرکز کنند که حداقل 40 ppm را ارائه می دهند. کمتر از 10000 نسخه، مشاغل می توانند به سرعت چاپ بین 25 تا 35 صفحه در دقیقه (ppm) رضایت دهند. اگر یک کسب و کار به طور منظم بیش از 40000 نسخه در ماه چاپ می کند، 60 ppm باید کافی باشد.

خلاصه

دستگاه فتوکپی به یکی از لوازم اصلی کسب و کار تبدیل شده است، و به همین دلیل، باید عاقلانه روی یک دستگاه کپی با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و به خوبی با بودجه شما مطابقت داشته باشد.

omscopiers

thecopierguy

 

Weergaven: 17

Opmerking

Je moet lid zijn van Beter HBO om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Beter HBO

© 2024   Gemaakt door Beter HBO.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden