Pompa do wody może mieć sporo użyć w polu prywatnym oraz w sektorze. Jest moc innych rodzajów uroczystości również żeby dopasować podobną do polskich potrzeb, należy zwrócić uwagę na inne składniki oraz parametry urządzenia. Pompy do wody to urządzenia ułatwiające czerpanie z wody w domu oraz na działce. Mogą wykonywać do nawadniania, wzmocnienia ciśnienia, wpompowywania i wypompowywania wody.

POMPA WODNA – JAKĄ WYBRAĆ?

Do wyboru mamy pompy ogrodowe, które zakłada się na przestrzeni (nawierzchniowe), pompy zanurzeniowo-ciśnieniowe, które odkłada się w pojemniku z wodą (w aktualnym pompy głębinowe i do basenu z deszczówką), hydrofory – włączające pobór wody, gdy pojawia się zapotrzebowanie oraz automatycznie go wybierające, a także pompy zanurzeniowe oraz pompy do brudnej wody (niektóre modele łączą funkcje poboru, przepompowywania oraz wypompowywania wody).

Pompy ogrodowe umożliwiają wykorzystanie wody powstającej ze centra wolnego od wodociągu. Zasysają wodę ze zbiornika (np. na deszczówkę) lub ze studni (w której woda prosta istnieje na głębokości nie ważniejszej niż 7 m) i tłoczą odpowiednim procesem do zraszaczy, końcówek oraz pistoletów zraszających czy specjalnych lanc. Woda taż prawdopodobnie pełnić do podlewania roślin, mycia samochodu lub prac porządkowych na posesji. O systemie wykorzystania decyduje trwałość również wydajność urządzenia.

Kupując taką pompę do wody należy mieć pod opiekę, do ilu narzędzi będzie równocześnie podawać wodę. Przykładowo, średni zraszacz wyrzuca około 1200 l wódki na godzinę. Jeżeli korzystamy łącznie z 5 takich zraszaczy, potrzebujemy pompy, która pomogła sobie z jednoczesnym poborem minimum 6000 l/h.

Pompy głębinowe są do podejmowania wody użytkowej ze basenów Sklepy Hydrauliczne Zamów lub studni, w których lustro wody dostaje się na głębokości większej niż 8 m.

Dania te grają stosunkowo cicho, i są w mieszkanie pompować wodę z grubych głębokości. Są nowe maksymalne głębokości zasysania, to przed zakupem takiej pompy wodnej, należy dokładnie sprawdzić na ilu metrach będzie realizowana. Główne przedziały głębokości to: poniżej 8 m, między 8 a 20 m, między 20 a 30 m. Powinien te sprawdzić do której średnicy studni są przeznaczone.

Hydrofory to urządzenia dane do pompowania wody czystej. Kwalifikują się automatycznie (pompują wodę), kiedy jej liczbę w zbiorniku ciśnieniowym spada, co prowadzi spadek ciśnienia zgromadzonego nad nią powietrza poniżej wartości zadanej, a kończą zasysać wodę, jeśli jej część w basenie jest właściwa, aby powietrze miało stałe (zadane) ciśnienie. Odkręcenie kranu sprawia, że sprężone powietrze wypycha wodę. Pompa do wody nie wymaga być uruchamiana przy niedużych poborach wody, np. przy napełnianiu garnka, natomiast wtedy służy duże oszczędności. Im prawdziwszy będzie zbiornik ciśnieniowy hydroforu, tym ogromniejszy stawanie się komfort użytkowania pompy również delikatniejsze zużycie energii napędzającej pompę wodną. Zapas wody w zbiorniku ciśnieniowym hydroforu to około 40% jego pojemności (zbiornik 100-litrowy pozwala a na uzyskanie nawet około 40 litrów wody bez załączenia pompy). Wraz ze wzrostem pojemności zbiornika ciśnieniowego hydroforu, różnice ciśnień podczas mienia z wody są mniej odczuwalne.

Uwaga! Dobrze, gdy zbiornik ciśnieniowy jest przeponowy (jest wyodrębnienie w nim wody z powietrza). Wówczas nie wymaga dodatkowego uzupełniania braku powietrza, a także woda jest piękniejszej form - nie napowietrzona.

W grupie zestawów hydroforowych filtry, zawór zwrotny, manometr, wyłącznik ciśnieniowy również zbiornik są zintegrowane z pompą.

Pompy zanurzeniowe również do brudnej wody służą do przepompowywania lub wypompowywania wody przyjemnej i czarnej (z wykopów, stawów, zalanych piwnic). Potrafią się włączać automatycznie przy poziomie wody 5 mm, bywają urządzone w włącznik pływakowy. Powinny mieć ponad zabezpieczenie przed pracą na ciepło.

Weergaven: 2

Opmerking

Je moet lid zijn van Beter HBO om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Beter HBO

© 2024   Gemaakt door Beter HBO.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden