Przygotowanie podłoża

Na start należy ocenić stan elewacji. Skoro nie liczy na niej żadnych większych uszkodzeń czy miejsc, gdzie wdarła się wilgoć, toż mamy jeden problem z głowy. Jeśli i znajdziemy jakieś drobne pęknięcia lub ubytki w formie – łatwo ważna je naprawić stosując odpowiedni klej lub zaprawę. Jak na przestrzeni ścian znajduje się poprzednia farba, która odspoiła się od podłoża lub się kruszy, to chodzi ją zupełnie usunąć. Ubytki w ociepleniu uzupełniamy tym tymże materiałem chroniąc je zaprawą również siatką zbrojącą. Następnie należy oczyścić powierzchnię np. za pomocą myjki ciśnieniowej stosując także klucz do zwalczania grzybów, pleśni także innych mikroorganizmów Elewacid. Następnym ruchem będzie pokrycie gruntu, który wyrówna chłonność podłoża również wyszkoli je pod malowanie farbą.

Dobór kolorów

Szeroka gama jasnych kolorów farb elewacyjnych zezwala na stworzenie dowolnych koncepcji estetycznych. Zanim jednak damy na każdy konkretny kolor, warto zastanowić się, lub będzie on leżał do otoczenia również do indywidualnego budynku. Im więcej detali zajmuje nasz dom – balkonów, werand, wieżyczek, balustrad, wykuszy czy lukarn, tymże bardziej stonowaną barwę powinniśmy wybrać. Będzie tworzyła wspaniałe środowisko dla tych dekoracyjnych elementów.

Dobierając odpowiedni kolor elewacji warto jeszcze dostosować go do barwy dachu. Najlepiej używając specjalnych próbników, gdyż kolory mogą się z siebie różnić w rzeczywistości. Przykładowo – inaczej wygląda czerwień dachówki ceramicznej, a inaczej czerwień pokrycia bitumicznego. Ważnym składnikiem odniesienia w zestawie koloru elewacji są również ramy okien oraz kolor drzwi. Czasem warto umieścić na kontrast, ale niekiedy dobrze wyglądają zestawienia monochromatyczne. Czystym i pewnym rozwiązaniem jest wykonanie kolorystyki, którą posłużył się autor wyglądu własnego domu.

Rodzaje farb

Przed zakupem farby do malowania elewacji należy ustalić jaki styl tynku dostaje się na ścianach naszego domu. Stanowi więc miejsce dla mocy i sile powierzchni, ale same jej paroprzepuszczalności. I zatem korzysta z zmiany związek z wykorzystaną izolacją termiczną. Warto mieć się zasady, według której rodzaj farby łączy się do guście tynku, jednak możliwych kombinacji jest nic.

Farba akrylowa – adekwatna do tworzenia cegieł, betonu, tynku, płyt g-k. Chroni przed wilgocią oraz zapewnia przenikanie powietrza.

Farba silikatowa – zdolna do tworzenia betonu, tynków cementowych, cementowo-wapiennych, mineralnych, silikonowych i silikatowych. Posiada doskonałe parametry paroprzepuszczalności.

Farba silikonowa – zdolna do tworzenia cegieł, betonu, tynków, płyt g-k. Umożliwia swobodny przepływ pary wodnej.

Farba silikatowo-silikonowa – dobra do czynienia powłok atrakcyjnych oraz renowacyjnych. Paroprzepuszczalna również niepodatna na zabrudzenia.

Zasady malowania elewacji krok po kroku

W pierwszej kolejności warto zobaczyć, czy wcześniej nałożony grunt jest doskonale suchy. Dopiero więc można rozpocząć do spełnienia.

Malowanie fasady najlepiej ułożyć na bezdeszczowy dzień z temperaturą w przedziale od 20 do 25 stopni C. Wcześniej warto kupić odpowiednie narzędzia do aplikacji farby, takie jak wałki lub pędzle. W wypadku niektórych farb może zaprezentować się przydatny pistolet natryskowy.

Następnie należy dobrze zabezpieczyć wszystkie te elementy zamku dodatkowo jego otoczenia, jakie nie będą tworzone.

Niezależnie z tego, jakim narzędziem malujemy elewację, należy mieć, aby farbę nakładać raz przy razie, dopasowując się do zasady „mokre na mokre”. W toku malowania jednej powierzchni nie należy robić przerw.

Na ścianach elewacji, które są bardzo nasłonecznione warto odczekać aż zmaleje ekspozycja na ciepło. W drugim razie farba może zbyt szybko wysychać tworząc niejednolitą kolorystycznie powłokę. Malowanie Dachu Z Blachy

Przydatna w współczesnej form że się też okazać specjalna siatka osłonowa na rusztowanie, która da nieprzerwane malowanie całego domu również ciągłe wysychanie powierzchni.

Weergaven: 3

Opmerking

Je moet lid zijn van Beter HBO om reacties te kunnen toevoegen!

Wordt lid van Beter HBO

© 2024   Gemaakt door Beter HBO.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden